facebook

Urządzenia kompatybilne z Tahomą

Czujniki ruchu, dymu, czy baza bezpieczeństwa połączona z monitoringiem pozwalają Ci spać spokojnie i mieć poczucie, że dom zawsze znajduje się pod pełną kontrolą. Do obsługi inteligentnego domu nie trzeba godzinami studiować instrukcji obsługi, nie jest potrzebne specjalne szkolenie. Dostępne akcesoria są proste i bardzo intuicyjne w obsłudze. Aplikacją sterujemy w kilku prostych ruchach, a samo programowanie zabiera niewiele czasu. Czujniki bardziej przypominają efektowny element wystroju mieszkania niż skomplikowane, wielofunkcyjne urządzenia. Aby nasz dom stał się inteligentny nie trzeba też owijać go pajęczyną kabli. Poniższe akcesoria działają bezprzewodowo.

Czujnik ruchu

Czujnik ruchu pozwala na wykrycie ruchu za pomocą czujki PIR w odległości do 10 m i w zakresie do do 120° w każdą stronę. . Po zamontowaniu przy użyciu taśmy dwustronnie klejącej (zawartej w opakowaniu) urządzenie o wymiarach 43 mm x 42 mm x 16 mm jest gotowe do pracy wewnątrz pomieszczeń i w zakresie temperatur roboczych od 0°C do +40°C bez żadnych dodatkowych regulacji

Czujnik otwarcia i detekcji wstrząsów

Czujnik otwarcia i wstrząsów do TaHomy pozwala na wykrycie nieautoryzowanego otwarcia lub próby otwarcia. Detekcja otwarcia (w oparciu o czujnik magnetyczny) wymaga montażu obu części produktu. Do detekcji wstrząsów wymagana jest jedynie główna część produktu. Po zamontowaniu przy użyciu taśmy dwustronnie klejącej (zawartej w opakowaniu) urządzenie o wymiarach 97 mm x 47 mm x 23 mm jest gotowe do pracy wewnątrz pomieszczeń i w zakresie temperatur roboczych od 0°C do +40°C bez żadnych dodatkowych regulacji.

Pilot bezpieczeństwa do TaHomy

Pilot kieszonkowy pozwala na zdalną obsługę trybu alarmu w centrali TaHoma: uzbrajanie alarmu całkowite i częściowe w I i/lub II strefie, całkowite lub częściowe rozbrajanie alarmu, a w razie zaistnienia potrzeby na uruchomienie bądź wyłączenie funkcji SOS.

Nadajnik przeznaczony jest do pracy w zakresie temperatur roboczych od 0°C do +50°C.

Czujnik dymu do pracy w sieci

Charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem fotoelektryczny czujnik dymu po wykryciu zadymienia włącza syrenę alarmową, emitującą dźwięk słyszalny o natężeniu 85 dBA w odległości 3 m. Po zamontowaniu urządzenie o wymiarach 120 mm x 146 mm x 48 mm jest gotowe do pracy wewnątrz pomieszczeń bez żadnych dodatkowych regulacji.

kamery wewnętrzne i zewnętrzne visidom

Kamery Visidom, dzięki podłączeniu do sieci internetowej i poprzez specjalną aplikacją na smartfonie lub tablecie, umożliwiają w każdej chwili, z każdego miejsca obserwowanie tego, co aktualnie dzieje się w naszym domu. Urządzenia można zainstalować w wybranym miejscu, zarówno wewnątrz domu (Somfy oferuje tu kamerę Visidom w dwóch wersjach – z funkcją obrotową oraz bez niej) oraz na zewnątrz, z widokiem na przydomową posesję. Wystarczy jednym kliknięciem uruchomić aplikację, by zobaczyć co pod naszą nieobecność dzieje się w domu lub mieszkaniu. Ale to nie jedyna funkcjonalność nowoczesnych kamer. Urządzenia dostępne w ofercie francuskiego producenta posiadają także funkcję dwukierunkowego interkomu. To oznacza, że nie tylko możemy widzieć i słyszeć, co dzieje się wewnątrz naszego domu. Za ich pomocą możemy również rozmawiać z osobami przebywającymi w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy np. skutecznie wystraszyć złodzieja. Kamery do monitoringu posiadają również czujniki ruchu, które aktywują nagrywanie obrazu. Dzięki temu nie ma potrzeby przeglądania zarchiwizowanych nagrań, gdy nic się nie wydarzyło. Kamera cały czas działa w trybie „stand by” i rozpoczyna nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu.W dowolnej chwili możemy otrzymać transmisję wideo z naszego domu lub mieszkania. W przypadku zdarzenia dostaniemy także powiadomienie na smartfona. Możemy też ustawić nagrywanie na żądanie lub zrobić zdjęcie w dowolnym momencie.