facebook

Komfort

Inteligentne technologie dla domu – to krótka definicja codziennego komfortu. O ile technologie tradycyjne oferują nam szereg ułatwień w codziennych czynnościach, o tyle inteligentne technologie pomagają nam te czynności zsynchronizować z naszym stylem życia, aby banalne zadania nie zajmowały nam myśli i czasu.

Inteligentny dom jest więc jak dodatkowy członek rodziny, który troszczy się o Ciebie i Twoich bliskich na każdym kroku. Zgodnie z Twoimi oczekiwaniami będzie czuwał nad utrzymaniem stałej temperatury – pomogą mu w tym czujniki słońca, dzięki którym w czasie upalnego lata rolety opuszczą się same, aby nie doszło do przegrzania pomieszczeń.

Inteligentny dom to budynek posiadający „zmysły” i reagujący na środowisko zewnętrzne, stale dostosowujący się do otoczenia. Czujniki deszczu nakażą Twoim oknom dachowym, roletom czy markizom samodzielne zamknięcie w chwili opadów, a system ogrzewania błyskawicznie zareaguje na każdą zmianę temperatury, dla Twojej wygody a także większej oszczędności! Dom inteligentny to dom funkcjonujący w rytmie życia jego mieszkańców.

Możesz zaprogramować działające w nim urządzenia tak, aby nie martwić się nimi każdego dnia, a po prostu się nimi cieszyć. Okna w sypialni otworzą się i zamkną o wybranej przez Ciebie porze, zraszacze ogrodowe same „pomyślą” o podlaniu trawnika w suche letnie wieczory, a dom rozświetli się sam przed Twoim powrotem z pracy. Inteligentny dom pomyśli o tym za Ciebie.

Równocześnie, sterowanie systemem za pomocą smartfona, smatrwatch’a lub komputera sprawia, że zawsze masz pełną kontrolę nad swoimi urządzeniami, mogąc je uruchomić i wyłączyć za pomocą jednego polecenia. Centrum zarządzania domem, które możesz nosić przy sobie to komfort, który pokochasz.

Nie tylko daje możliwość sprawdzenia stanu domowych urządzeń w czasie rzeczywistym, ale daje też błyskawiczny dostęp do systemów zabezpieczenia, kamer i alarmów, jakie znajdują się na Twojej posesji.

W czasie Twojej nieobecności możesz więc łatwo sprawdzić, czy w pobliżu posesji nie znajdują się nieproszeni goście, lub po prostu upewnić się, że dzieci wróciły bezpiecznie ze szkoły do domu. To właśnie wygoda dostępna dla tych, którzy zdecydowali się mieszkać inteligentnie.

Bezpieczeństwo

Dom to miejsce, w którym przede wszystkim chcesz czuć się bezpiecznie i to samo zapewnić swoim bliskim. Z jednej strony na każdym kroku czyhają na nas zagrożenia, a z drugiej dysponujemy coraz lepszymi technologiami, aby się przed nimi chronić.

Dzięki innowacjom w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla domu, mamy wiele możliwości zapobiegania przykrym i niespodziewanym sytuacjom, a także szybkiej interwencji kiedy spotka nas wypadek losowy taki jak włamanie czy pożar.

Dzięki zaawansowanemu systemowi monitoringu, Twój dom zawiadomi Cię o każdym podejrzanym incydencie. Wyśle wiadomość, którą możesz odebrać na smartfonie w dowolnym miejscu i czasie – przydatność tej funkcji docenisz zwłaszcza podczas wyjazdów służbowych czy urlopu.

Dostęp do kamer w czasie rzeczywistym możesz wykorzystywać, na przykład do sprawdzenia czy Twoje dziecko wróciło bezpiecznie ze szkoły do domu. Elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne, po opuszczeniu skutecznie odeprą próby otwarcia ich od zewnątrz.

W domu inteligentnym system alarmowy jest połączony z rozbudowaną siecią czujników wykrywających ruch, dym, a nawet wstrząsy oraz próbę otwarcia drzwi i okien. Dom zaniepokojony konkretną sytuacją, powiadomi sąsiadów sygnałem dźwiękowym oraz wyśle ostrzeżenie na Twój telefon. Szybko sprawdzisz na swoim smartfonie, co spowodowało alarm.

Dom inteligentny to dom, który dba o Ciebie i Twoich bliskich na każdym kroku oraz pozwala na łatwe i efektywne zarządzanie systemem bezpieczeństwa z poziomu smartfona, tabletu lub komputera. Możesz więc spać spokojnie.

Oszczędność

Dzięki inteligentnym technologiom nie musisz wybierać między wygodą a oszczędnością. Centrala sterująca inteligentnym domem Somfy to inwestycja, która szybko zaczyna się zwracać.

Dzięki konfiguracji z czujnikami nasłonecznienia i temperatury innowacyjny system szybko i skutecznie optymalizuje zużycie energii w naszym domu. Jak to działa w praktyce? W upalny letni dzień rolety roz­suwają się automatycznie, zapewniając cień w mieszkaniu i minimalizując wykorzystanie klimatyzacji.

Zimą ten sam system zatrzymuje ciepło w naszym domu i sprawia, że rzadziej niż dotychczas korzystamy z kaloryferów. Efektywne zarządzanie energią doskonale sprawdzi się także podczas dłuższego wyjazdu.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają zmniej­szyć temperaturę pod naszą nieobecność i zwiększyć tuż przed powrotem do domu.

Dopasowanie urządzeń działających w domu do Twojego stylu życia, zapobiega marnowaniu energii, pozwala na stałe i przewidywalne zużycie energii.

Wszystkim zarządzisz jednym kliknięciem za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu uzyskasz pełną kontrolę nad wykorzystaniem energii w Twoim domu z dowolnego miejsca na świecie. To wszystko sprawia, że roczne rachunki za prąd i ogrzewanie mogą być niższe nawet do 30%.

Nie zapomnijmy także o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Dzięki inteligentnym technologiom oszczędzasz przede wszystkim czas, który możesz poświęcić swoim najbliższym.

Dlatego właśnie dom wyposażony w inteligentne technologie to wybór ludzi świadomych: ekonomicznie i ekologicznie.