facebook
budynek domu i telefon komórkowy w dłoni,Grupa Inteligentny Dom
dom inteligentny
05 maja 2017

Dom, który myśli

Nadchodzi pora ciepłych i pogodnych weekendów. Podejmujesz spontaniczną decyzję, by wyjechać za miasto. Trzeba szybko działać, bo za chwilę zacznie zmierzchać i dzieci zrobią się marudne. Pół godziny później torby są spakowane. Bierzesz do ręki smartfon i jednym kliknięciem usypiasz dom. Światła gasną, system ogrzewania cicho się wyłącza, rolety się zasuwają a okna dachowe zamykają.

Wielozadaniowość do jakiej musimy przywyknąć w dzisiejszych czasach sprawia, że szukamy sposobów, by automatyzować i upraszczać codzienne czynności. To jeden z powodów dla których połączyliśmy siły. Dzięki kompatybilności naszych urządzeń możliwe jest dopasowanie funkcjonalności domu do indywidualnych potrzeb i stylu życia.
Co oferujemy jako grupa?

Serce Somfy

By zacząć korzystać z dobrodziejstw Smart Home zaczynamy od TaHoma® Premium firmy Somfy, której działanie opiera się na bezprzewodowej technologii radiowej io-homecontrol®. Centrala TaHoma stanowi serce systemu i do niej dodajemy wszystkie inteligentne urządzenia. Jest niewielka i estetyczna, a co najważniejsze – łatwa w obsłudze. Wymaga tylko podłączenia do Internetu i zasilania – bez prowadzenia kabli do pozostałych urządzeń. By wprowadzić do domu TaHoma® Premium niepotrzebne są żadne dodatkowe inwestycje. By nią zawiadywać potrzebujemy jedynie dowolnego nośnika mobilnego: smartfona, tabletu czy smartwatcha, by z drugiego końca świata panować nad domem. Co więcej, w każdej chwili TaHoma® Premium może zostać rozbudowana o nowe urządzenia czy czujniki – w ten sposób jej działanie można jeszcze lepiej dopasować do indywidualnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługują możliwości personalizowania go. Ustawiania własnych scenariuszy, nawet takich, które sprawią, że urządzenia inteligentnie zareagują na zmiany pogodowe. To nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale również oszczędność energii, a więc wydatek na TaHoma® Premium wkrótce się zwróci!
System gotowy do odpalenia, co dalej?

Okna i rolety dachowe VELUX

Decyzję o wprowadzeniu automatyki domowej najwygodniej jest podjąć w fazie projektowania nowego domu. Na szczęście w przypadku okien dachowych VELUX można je wyposażyć w silnik elektryczny KMG w każdej chwili i połączyć z inteligentnym systemem. Warto, bo dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii zyskujemy możliwość sterowania oknem tak, by już nigdy nie zaskoczył nas deszcz. Możemy też wietrzyć pomieszczenie nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu. Z kolei zautomatyzowane rolety pozwalają nam zaspokoić potrzeby z zakresu optymalnego dostępu do światła dziennego. Teraz, jeszcze leżąc w łóżku, możemy pozwolić, by rolety powoli rozsuwały się i by obudziły nas promienie słońca dopiero wtedy, gdy tego chcemy. Wszystkie okna dachowe i rolety wyposażone w silnik VELUX INTEGRA® doskonale współgrają z TaHoma® Premium, ponieważ w obu przypadkach wykorzystywana jest dwukierunkowa komunikacja radiowa.

Okna mamy w garści, co dalej?

Ciepło / zimno z Hitachi

Komfort termiczny i mikroklimat wpływają na nasze samopoczucie równie istotnie, jak np. odpowiednia dawka światła. Jest to również ten element, który potencjalnie wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Urządzenia automatyki domowej w tym zakresie całkowicie zmieniają sposób zarządzania temperaturą w domu. Klimatyzatory i pompy ciepła firmy Hitachi są kompatybilne z systemem TaHoma® Premium. Wyróżnia je również wyjątkowa efektywność energetyczna, jak i estetyka. Co zyskujemy? Pełną kontrolę nad temperaturą we wszystkich pomieszczeniach i o każdej porze roku. Sposobność ogrzewania lub chłodzenia domu nawet, gdy długo nas nie będzie oraz pełen wpływ na gospodarowanie energią, która wiąże się z kolejnymi oszczędnościami wynikającymi z posiadania automatyki domowej. A wszystko to – przypomnijmy – dostępne na jeden klik!
Temperatura ustawiona, co dalej?

Poznaj Philips Hue

Od czasu, gdy wynaleziono energooszczędną technologię LED, rozwój możliwości oświetleniowych dla domu nabrał dużego tempa. Nic dziwnego, że światło obecne w każdym pomieszczeniu w domu, szybko doczekało się inteligentnego wsparcia technologicznego. Philips Hue, który doskonale współgra z TaHoma® Premium, to niezwykle szerokie możliwości aranżowania światłem. Dopasowywania do okoliczności, dekorowania różnymi barwami. Orzeźwiające światło do nauki, kolorowe do zabawy lub nastrojowe do chwil we dwoje. W przypadku podłączenia do systemu Grupy, Philips Hue staje się również światłem dającym się w pełni kontrolować. Możemy sprawić, że dom cały się rozświetli, kiedy do niego wracamy. Możemy włączyć je, gdy długo nie ma nas w domu i chcemy zasugerować swoją obecność. Możemy też sprawić, by współgrało ze światłem naturalnym i zawsze dawało nam odpowiednią dawkę energii do pracy czy ćwiczeń fizycznych. Ponieważ jest to technologia LED, możemy się też spodziewać kolejnych oszczędności.
Co dalej? Dalej ustawiacie już swoje własne scenariusze, np. taki:

Drugim kliknięciem włączasz opracowany przez siebie scenariusz „wiosenny weekend”. Światło włączy się jutro wieczorem, by przez dwie godziny markować Waszą obecność. Temperatura w pomieszczeniach lekko wzrośnie, gdyby okazało się, że nadejdą nagłe przymrozki. Okna o wyznaczonej godzinie przewietrzą mieszkania, a rolety wpuszczą nieco słońca do pokoju od strony wschodniej, gdzie posadzone są w donicy nowalijki. Wszystko zajmuje Ci minutę, a weekend będzie długi, przyjemny i bezstresowy…

OSTATNIE WPISY

dom energooszczędny
05 Gru 2017
automatyka domowa
17 Lis 2017
dom inteligentny
14 Wrz 2017
dom komfortowy
06 Wrz 2017