facebook
Mała dziewczynka patrzy w okno,dom i bezpieczeństwo
dom bezpieczny
23 Cze 2017

By żyło się bezpieczniej

Dążenie do poczucia bezpieczeństwa jest naszą naturalną potrzebą, a zarazem nieodłączną częścią definicji „domu”. Dla Grupy Inteligentny Dom bezpieczeństwo to jeden z podstawowych filarów, na którym opiera się idea jej powstania.

Rozwiązanie, które zapewnia Grupa Inteligentny Dom raz, że samo jest bezpieczne, a dwa – zapewnia pełną kontrolę właścicielom bez względu na to, gdzie się znajdują. Chroni też sam dom przed zdarzeniami losowymi.

Dom jak twierdza
Automatyka domowa zapewnia nam całą masę rozwiązań, które sprawią, że możemy bardzo dobrze zabezpieczyć dom. Systemy alarmowe, czujniki ruchu, rolety, kamery wewnątrz i na zewnątrz czy możliwość włączania światła – to są narzędzia, które z pewnością zniechęcą nieproszonych gości. Na wypadek pojawienia się intruza, ustawiamy scenariusz, w którym dom reaguje w inteligentny sposób: np. automatycznie opuszczą się rolety czy włączą się światła. Taki „ruch” w domu zadziała odpychająco. Oczywiście pozostają również do dyspozycji czujniki, które zareagują sygnałem alarmowym, przesyłając nam jednocześnie informację o niepokojącej sytuacji. To daje nam możliwość natychmiastowej reakcji. Nawet więc będąc daleko jesteśmy informowani o tym, co dzieje się w domu. Z takim systemem możemy również spokojnie spać, przygotowując scenariusz, który nie pozwoli nikomu niepostrzeżenie się zbliżyć.
Rodzice z pewnością docenią też fakt, że w każdej chwili będą mogli sprawdzić czy ich pociechy bezpiecznie dotarły do domu.

Święty spokój
Zdarzenia losowe są nie do uniknięcia. Zaletą inteligentnego domu jest to, że wyposażony w system kamer stale monitoruje, co dzieje się w domu, a my w każdej chwili możemy zajrzeć i zareagować. Indywidualne scenariusze, dopasowujące się do naszego stylu życia i miejsca, w którym mieszkamy, pozwalają również przewidywać wiele zdarzeń zawczasu. Na przykład sterować ogrzewaniem tak, by włączało się przy pojawiających się z zaskoczenia niskich temperaturach jesienią czy zimą, gdy my bawimy się w ciepłych krajach. Włączać oświetlenie na godzinę, wieczorem, by nikomu nawet przez głowę nie przeszło wykorzystywać nieobecność właścicieli. I oczywiście zamykać okna dachowe natychmiast, gdy spadnie pierwsza kropla deszczu.

Bezpiecznie dla bezpiecznego domu
System, który ma gwarantować bezpieczeństwo, sam musi być bezpieczny, dlatego tak ważne jest zweryfikowanie danego rozwiązania pod tym kątem. O tym, jakie wykorzystuje firma Somfy dla urządzenia TaHoma® Premium, opowiedział w poprzednim wpisie ekspert Grupy Inteligentny Dom. Przypomnijmy tylko, że całość opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach bankowości elektronicznej, korzystającej z bezpiecznych serwerów i szyfrowania danych i zapewniających użytkownikom zindywidualizowane konto dostępowe do systemu.

Rozwiązania Grupy Inteligentny Dom pozwalają nam „zaglądać” do domu w każdej chwili i gdziekolwiek jesteśmy. To gra warta świeczki, a dokładnie …świętego spokoju.

OSTATNIE WPISY

dom energooszczędny
05 Gru 2017
automatyka domowa
17 Lis 2017
dom inteligentny
14 Wrz 2017
dom komfortowy
06 Wrz 2017